Německý vaječný průmysl volá o pomoc

20.03.2022

Kvůli omezeným dodavatelským řetězcům a dramatickému nárůstu nákladů, zejména u krmiv, již nelze nejpozději od léta zaručit dodávky německých vajec.

Nejnovější vývoj na světovém zemědělském trhu sráží německý vaječný průmysl na kolena. Mezi německými farmáři panuje existenční strach. Ceny krmiva se ve velmi krátké době více než zdvojnásobily. Sóju bez GMO je těžké sehnat. Výsledkem je, že mnoho chovatelů již není schopno znovu ustájit.

Méně ustájených nosnic znamená méně vajec pro výživu populace. Nejpozději od srpna již nelze zaručit bezpečnost dodávek německých vajec. Farmáři naléhavě vyzývají politiky a obchodníky k jednání a ochotě ke změnám.

Musí se identifikovat a dočasně pozastavit hlavní nákladové položky. Farmáři se snaží dohodnout úpravu smluvních období, aby mohli pružněji reagovat na výkyvy cen.

Vaječný průmysl je pro zavedení mimo jiné tzv. "vyrovnávací doložky" mezi cenou vajec a cenou krmiva. V sázce je bezpečnost (soběstačnost) dodávek vajec z Německa. Všichni zúčastnění se tomu musí rozhodně postavit. 

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky